Україна повинна перейти до інших одиниць вимірювання обсягів природного газу

   Україна в майбутньому повинна буде відійти від ще радянського стандарту вимірювання обсягів природного газу в кубічних метрах до нового показником, який використовується в країнах ЄС, - енергетичним одиницям, які показують кількість енергії, яку містить "блакитне" паливо.

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила держкомпанія-оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз". "Попереду нас чекають великі зміни. Україна повинна перейти від старих радянських стандартів до нових, прийнятим в країнах ЄС. Наприклад, якщо ми зараз вимірюємо газ в кубічних метрах, то в майбутньому перейдемо на енергетичні одиниці - мегаджоуля або кіловат-години, або гігакалорії" , - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що "Укртрансгаз" та інші газові компанії очікує велика робота з модернізації обладнання для впровадження нового технологічного регламенту. "Уже на сьогодні в платіжках побутових споживачів вказана інформація про те, скільком енергетичним одиницям дорівнює обсяг газу, який вони спожили. Поки ця інформація носить скоріше просвітницьких характер, але в майбутньому" блакитне "паливо, яке постачається населенню, буде також вимірюватися в енергетичних одиницях ", - повідомила прес-служба, відповідаючи на питання УНІАН про те, чи торкнеться впровадження нових одиниць населення.

Як повідомляв УНІАН, діюча в Україні система розрахунку газу не враховує його теплотворність. Тобто, споживач не знає, яка кількість тепла він отримує з одного кубометра газу. Раніше представники газодобувних компаній говорили про необхідність впровадження нового стандарту вимірювання газу.